• Dziś jest środa, 28 lutego 2024r.
  • bip
  • pinezka łomianki, ul.Staszica 2 05-092 Łomianki
  • telefon 22 751 04 74
  • mail icds@icds.pl
  • facebook
Integracyjne centrum dydaktyczno sportoweJana Pawła II w Łomiankach

Rekord w III Biegu Łomianek

W niedzielę, 28 maja odbyła się trzecia edycja Biegu Łomianek, w którym zawodnicy tradycyjnie rywalizowali na dystansie 10 kilometrów. Tuż przed startem Burmistrz Łomianek, Tomasz Dąbrowski i Zastępca Burmistrza, Piotr Rusiecki przywitali patronkę imprezy - Irenę Szewińską.

[obrazek]


- Dzisiejszy bieg to 10 tysięcy metrów Ireny Szewińskiej i niech ten bieg pozostanie z nami na zawsze jako kawałek złotego nieba, którego zechciała Pani przybliżyć tym, którzy biegną ze zwycięskim wiatrem. Pani Ireno, dziękujemy, że jest Pani tu z nami, że jest Pani patronem tego biegu. Jest Pani łomiankowskim złotem! – mówił Burmistrz Dąbrowski.

[obrazek]


Znana lekkoatletka przyznała, że cieszy się, iż w Łomiankach odbywa się już kolejna edycja biegu, po czym obiecała trzymać kciuki za wszystkich zawodników. Kilka dni wcześniej nasza olimpijka obchodziła urodziny, nie mogło więc zabraknąć gromkiego "100 lat" oraz pięknego bukietu kwiatów.

[obrazek]


Bieg wystartował punktualnie o godz. 10.00. Zawodnicy biegli atestowaną trasą, prowadzącą w większości przez ul. Warszawską. Meta była usytuowana na bieżni lekkoatletycznej wokół boiska sportowego przy ICDS.

[obrazek]

 

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]


Zwyciężył Tomasz Walerowicz, który osiągnął czas 0:32:51 (ubiegłoroczny rekord to 0:33:43). Drugie miejsce zajął Sławomir Ptak (0:33:42), a trzecie Tomasz Szala (0:34:30). Wśród kobiet najlepsza była Maria Cześniak (0:38:53).

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

WIĘCEJ INFORMACJI: bieglomianek.pl