• Dziś jest piątek, 19 sierpnia 2022r.
  • bip
  • pinezka łomianki, ul.Staszica 2 05-092 Łomianki
  • telefon 22 751 04 74
  • mail icds@icds.pl
  • facebook
Integracyjne centrum dydaktyczno sportoweJana Pawła II w Łomiankach

Zajęcia sportowe/pozalekcyjne będą mogły być realizowane

Zajęcia sportowe/pozalekcyjne  w Integracyjnym Centrum Dydaktyczno-Sportowym (ICDS) oraz obiektach zarządzanych przez ICDS będą mogły być realizowane.

W poniedziałek (16 listopada br.) odbyło się kolejne posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego (GZZK). Po analizie liczby zachorować na Covid-19 w gminie Łomianki, spotkaniu ze służbami sanitarnymi w Powiecie Warszawskim Zachodnim, w trakcie którego szczegółowo omówiono sytuację epidemiczną, GZZK podjął decyzję o przywróceniu zajęć sportowych /pozalekcyjnych. Decyzja w tej sprawie każdorazowo będzie uzależniana od decyzji rządu i liczby zachorowań w gminie Łomianki.

W poprzednim tygodniu (10-16 listopada br.) liczba zachorowań na Covid-19 w gminie Łomianki nieco się zmniejszyła. Również rząd nie wprowadził zapowiadanych wcześniej dodatkowych obostrzeń. Przeanalizowaliśmy nowe okoliczności i zdecydowaliśmy o przywróceniu zajęć sportowych/pozalekcyjnych w ICDS i szkołach – informuje Witold Gawda, zastępca burmistrza ds. społecznych, który bezpośrednio nadzoruje pracę ICDS.

To decyzja na teraz. Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego na bieżąco monitoruje sytuację epidemiczną na terenie kraju/powiatu/gminy i w przypadku zmian związanych z liczbą zachorowań oraz kolejnych obostrzeń wprowadzanych przez Radę Ministrów będzie aktualizował decyzje w tym zakresie. Zdrowie mieszkańców jest najważniejsze – uzupełnił wiceburmistrz.

KOMUNIKAT 2