• Dziś jest czwartek, 14 grudnia 2017r.
  • bip
  • łomianki, ul.Staszica 2 05-092 Łomianki
  • 22 751 04 74
  • icds@icds.pl
Integracyjne centrum dydaktyczno sportoweJana Pawła II w Łomiankach

Lodowisko przy ICDS otwarte

 

[obrazek]

[obrazek]


W sobotę, 18 listopada przy ICDS odbyło się Wielkie Otwarcie Lodowiska. W porównaniu do poprzednich lat, mieszkańcy Łomianek będą teraz mogli korzystać z oświetlonego oraz zadaszonego obiektu. To z pewnością poprawi komfort podczas jazdy na łyżwach.

[obrazek]


- Mam przekonanie, że niektórzy przyszli mistrzowie olimpijscy z Łomianek już ostrzą sobie łyżwy, że będą mogli konkurować z najlepszymi. Dodam też, że to lodowisko jest nie tylko dla profesjonalistów, ale również dla amatorów, którzy kochają sporty zimowe - mówił Burmistrz Łomianek, Tomasz Dąbrowski.

[obrazek]


Burmistrz zauważył, że lodowisko powstało dzięki staraniom Przewodniczącego Rady Miejskiej, Tadeusza Krysteckiego, radnego Krzysztofa Terczyńskiego i Andrzeja Myślaka z Zarządu Osiedla Łomianki Górne. Duża pomocą wykazała się również Poseł na Sejm RP, dzięki której Gmina Łomianki pozyskała ponad 1,8 mln zł środków zewnętrznych na budowę stałego lodowiska, pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej przy ul. Wiślanej oraz hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Dziekanowie Polskim. Dotacja na lodowisko nie byłaby możliwa także bez Ministra Sportu i Turystyki, Witolda Bańki i Wiceministra Sportu i Turystyki, Jarosława Stawiarskiego.

[obrazek]

[obrazek]


- Państwo patrzą na pracę posłów zapewne przez pryzmat tego, co widzą w Sejmie, ale dla nas posłów takie chwile jak dziś są najbardziej radosne. Z tego powodu, że mamy bezpośredni kontakt z państwem i że możemy wspomóc działania, które służą społeczeństwu - zauważyła Poseł na Sejm RP, Anita Czerwińska.

[obrazek]

[obrazek]


Pani Poseł przyznała, że Łomianki są jej bliskie i są samorządem ambitnym, prężnym i niebojącym się wielkich wyzwań. Dodała też, że na łomiankowskim lodowisku będą spotykać się rówieśnicy, którzy będą nawiązywać ze sobą nowe znajomości i przyjaźniej, ale będzie to także miejsce integracji międzypokoleniowej, w którym czas będą mogły spędzać całe rodziny.

[obrazek]


Oficjalnego otwarcia lodowiska dokonały dzieci, które przecięły wstęgę. Następnie odbyły się pokazy tańca na lodzie Grupy Walley. Były także gry, zabawy i nauka jazdy. Jednak co najważniejsze, każdy chętny mógł spróbować swoich umiejętności łyżwiarskich na nowym lodowisku.

Lodowisko przy ICDS jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-21.00, natomiast w weekendy w godz. 10.00-21.00. Na miejscu można wypożyczyć łyżwy (5 zł/h), kask (5 zł/h) oraz chodzik do nauki jazdy (5 zł/pół godziny).

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]